Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bajky firemních personalistů a manažerů o údajném nedostatku lidí se bortí.

24. 08. 2017 11:37:39
Nevím, co přesně přimělo paní Veroniku Němcovou napsat na iDNES tento článek "Ztráta času i peněz. Nikoho nám neposílejte, žádají firmy úřady práce."

Zatímco totiž až dosud firmy "zoufale křičely", jak údajně "nemají lidi" a nevhodných zájemců o práci na jejich volných místech se zbavovaly potichu a potajnu, aby propaganda o nedostatku lidí nebyla nabourávána, nyní se s tím jde na světlo.

Najednou se veřejně píše, jak jsou nevhodní zájemci o práci, především ti vyššího věku rovnou odmítáni a přímo bojkotováni. Je třeba připomenout, a v článku to taky je, že firmy si u naší současné vlády prolobovaly dovoz Ukrajinců, ochotných pracovat za pár tisícovek.
A je třeba si taky připomenut souvislosti. Že například v současnosti je naše průměrná produktivita vzhledem k například k německé produktivitě cca 70 %, ale mzdová úroveň je cca 30%. Aby se poměr produktivity a mzdové úrovně vyrovnal, musely by se u nás mzdy, vztaženo k naší současné mzdové úrovni, skokově zvýšit dvakrát.a A ještě přidat cca 30 % .

Je jasné, že ty spousty montoven, a tím tady pro zjednodušení tituluji i firmy, které tady provádějí náročnou sofistikovanou výrobu a zaměstnancům platí na Českou republiku poměrně dobře, musí disponovat o něco levnější cenou práce než mají firmy například v tom Německu. Aby to pro německé firmy bylo výhodné nám tady takovou práci předávat. Ale tak vysoké rozdíly? Nejspíš by klidně stačila polovina, zvyšovat postupně a v rozumném termínu mzdy o takových 60 %. Ale ne minimální mzdu, jak znějí současné návrhy, to je nesmysl, ale střední a vyšší mzdy.

No a toho se podle mne ve firmách bojí. Proto ponechávají své volné pracovní pozice neobsazené, odmítají a bojkotují nezaměstnané, aby nadále zůstávali na ÚP na podporách a dávkách od státu. Aby byl důvod dovážet Ukrajince a další zahraniční pracovníky ochotné pracovat za mzdu ještě nižší než je dosud. Aby se tak mzdy nezvyšovaly a Česká republika se nepřibližovala mzdám a životní úrovni Německa a dalších zemí Západní Evropy, ale pokud možno aby ty mzdy zůstávaly. Aby i přes velmi vysoké daně a odvody z mezd stát měl stále málo peněz na tvorbu infrastruktury a další výdaje. Aby každý a každý rok, stále dál a dál noví vysokoškolští absolventi, ti nejschopnější z z ročníku mizeli za lepšími mzdami do zahraničí, aby tady nakonec, mimo těch, co nechtějí odjet, zůstali jenom ti, co se hodí jen akorát na ty montovny. Aby až se těžiště i jednodušší výroby přenese z montoven do robotizovaných a automativaných provozů Průmyslu 4,0, nebyl u nás důvod tyto pracoviště Průmyslu 4,0 zavádět, protože nebudou k dispozici potřební schopní vysoce kvalifikovní lidi, ti totiž budou dávno pryč v zahraničí.


Že nemám pravdu? Že to, co jsem napsal, je výmysl anebo konspirační teorie?


Dokažte to!

Už téměř tři roky marně hledám práci. A poslouchám ty žvásty o údajném nedostatku lidí od všelijakých manažerů a personalistů, kteří se zatím buď téměř vždy trapně vymlouvají nebo rovnou vysmívají či mé životopisy rovnou hážou bez odpovědi do koše.


Přesvědčte mě, že to není pravda!

Stačí se ozvat, můžeme se domluvit a druhý den můžu být u Vás a podepisovat pracovní smluvu. A další den pracovat.

Bydlím v Kopřivnici.
V Kopřivnice, Příboře, Frenštátu pod Radhoštěm, Mošnově, Ostravě, Novém Jičíně ,Frýdku Místku, Rožnově pod Radhoštěm, všude tam můžu pracovat na plný pracovní úvazek a jsem ochotný dojíždět. Všude tam, kde trvá dojíždění z Kopřivnice +- kolem hodiny nebo méně a na přilehlých místech.
Akceptuji taky zaměstnání na delší vzdálenost, pokud bude kombinováno, podle délky a náročnosti dojíždění, s prací doma. Například pro zaměstnavatele v Praze nebo Brně můžu pracovat v režimu 1:4 neboli jeden den na pracovišti a čtyři dny doma Home Office.

Tímto článkem tedy veřejně a otevřeně vyzývám k reakci všechny personalisty, manažery , jednatele, majitele firem , instuce nebo i jednotlivce, kteří skutečně CHTĚJÍ ZAMĚSTNÁVAT LIDI a ne Ukrajince, kteří disponují volnou pracovní pozicí na výše uvedených místech a kteří akceptují zájemce o práci ve vyšším věku 50+ a to, že díky delší pracovní přestávce nebo tomu, že ta práce není přesně ten obor, by se někdo jako já nějakou dobu zaučoval a nepracoval naplno.
Zároveň bych chtěl uvést, že si Ukrajinců jako lidí vážím a vážím si i jejich krásné ukrajinské země, ale pokud je zaměstnávání Ukrajinců zneužíváno k udržování nízké úrovně mezd v České republice, je to špatně.


Děkuji všem za přečtení tohoto mého článku.

Zbytečně nezaměstnaný projektant,. technolog a technik
ing Radim Polášek Kopřivnice
www.linkedin.com/in/radimpolasek

Autor: Radim Polášek | čtvrtek 24.8.2017 11:37 | karma článku: 36.91 | přečteno: 2395x

Další články blogera

Radim Polášek

Velký hliníkový vodíkový humbuk.

Mnozí čtenáří sdělovacích prostředků v poslední době zaznamenali články o převratu ve vodíkové energetice nebo o tom, jak budou motory místo benzínem či elektřinou poháněné vodou a podobné "optimistické" články.

13.9.2017 v 8:35 | Karma článku: 24.09 | Přečteno: 693 | Diskuse

Radim Polášek

Je lepší být hloupý anebo mít čisté ruce?

Ponechejme na jiné diskuzi či na vyšetřování, jestli Babiš skutečně krátil daně či se dopustil jiných nepředložeností. Vezměme premisu, že Sobotka je o nějakém takovémto trestném činu přesvědčen.

3.5.2017 v 9:26 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Radim Polášek

Němečtí voliči ukázali, že umí samostatně myslet.

Pohroma, debakl, Německý masakr motorovou pilou, úspěšná AFD přímo odkrojila z těla německých stran obrovské kusy voličů......Tak zní titulky v německém mainstreamovém tisku.

5.9.2016 v 16:15 | Karma článku: 28.82 | Přečteno: 708 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jana Slaninová

I povstaly nové Šárky a zapíchly Ctirady

"Muži, ta sexistická a zlá stvoření, jsou hodni vyhubení!" vzala si slovo šéfka všech žen, takto Svatá Číča. "A je jedno, jestli jsme jim to my ženy dovolily, či nikoli. Musí trpět, jako jsme po staletí trpěly my!"

24.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 17.44 | Přečteno: 356 | Diskuse

Přemysl Čech

Rusko a doping: - my nic, jinde hledejte viníky

Podle ruského vicepremiéra a bývalého ministra sportu Vitalije Mutka nenese vinu za skandál kolem dopingu ruských biatlonistů a biatlonistek v souvislosti se ZOH v Soči v roce 2014 Rusko, ale naopak MOV a WADA. A kdyby jen to!

24.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 8.64 | Přečteno: 177 | Diskuse

Richard Siemko

Proč Bůh nezasahuje

Následující úvahy jsem napsal pro ty z lidí, kteří jsou hluboce zasaženi zlem ve světě a nechápou, jak můžou někteří jiní lidé věřit v Boha, který je podle jejich slov vševědoucí a přesto nezasahuje.

24.11.2017 v 11:05 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 501 | Diskuse

Petr Pánek

Střet civilizací začíná v ložnici.

Jedna blogerka , která s jistotou dovede rozpoutat diskusi zde nadhodila téma "Mateřství jako služba bohu". Budiž i když tomu nerozumím.

24.11.2017 v 10:01 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 626 | Diskuse

Jan Tichý

Prezident volky nevolky (čti folky nefolky)

Vyhraje kandidát lidu (německy das Volk) nebo nelidu (resp. nadlidu = zákonodárců)? V posledních volbách prezidenta měli téměř všichni kandidáti podporu sobě blízké politické strany. Letos naopak téměř nikdo.

24.11.2017 v 8:54 | Karma článku: 5.36 | Přečteno: 133 |
Počet článků 82 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2241

Člověk vyčnívající a jedinečný tak akorát, kterého občas něco zaujme tak, že o tom napíšu.

A jakožto dlouhodobě nezaměstnaný projektant, technolog a vůbec obecně "člověk technický" , schopný a ochotný okamžitě nastoupit do práce, se ve svém věku 50+ směji údajnému nedostatku technických odborníků.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.