Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paní Merkelová musí odejít, Frau Merkel muss gehen.

16. 02. 2016 9:40:36
Není host jako host, pokud vezmeme v úvahu, že není kultura jako kultura. Status hosta má v původní arabské kultuře mnohem větší význam než status hosta v naší evropské kultuře.

U nás ukazuje pozici hosta třeba přísloví "Ryba a host třetí den smrdí." V arabské kultuře byl host považován za posvátnou osobu, jakmile jednou hostitel uznal někoho za svého hosta, je povinnen bezpodmínečně se postarat nejen o jeho bezpečí , ale i jeho pohodlí, i za cenu svého majetku a v krajním případě i za cenu svého života a své rodiny Proto arab pozváním někoho jako hosta velice šetří, rozhodně není pozván každý.

Dneska už to sice není jako za "starých dobrých časů" , kdy arabové měli hlavně svou čest a potom někteří ještě nějaká stáda velbloudů a jinak nic, nicméně obecné povědomí, o tom, co je host, stále mezi araby a obecně mezi obyvatel i Středního východu i ještě víc obecně mezi vyznavači islámu existuje.

Tento důvod vidím jako původní příčinu velké uprchlické reakce na veřejné pozvání paní Merkelové do Německa. Nejdřív to bylo pozvání POUZE PRO uprchlíky syrského původu nacházející se v počtu několika tisíc v obtížné situaci na uzavřeném budapeštském nádraží. Aspoň tak to paní Merkel dodatečně vysvětluje.

Jenže tonoucí se stébla chytá, speciálně imigrant živořící ve všelijakých utečeneckých táborech, který ví, že nemá co ztratit, když se vydá na cestu. I když podvědomě rozumem takový imigrant chápe, že není možné, aby v jiné cizokrajné zemi u cizích lidí dosáhl na status hosta podle toho původního staroarabského zvyku a získal tak zajištěný život v bohatství a bez práce, citově vzhledem k zoufalé situaci, ve které se on a jeho rodina nachází, takový člověk tomu věřit chce.
Stačí potom možná jen pár dnů na cestě z uprchlického tábora a takový člověk slabší povahy nejen chce věřit, že v Německu i s rodinou získá status toho hosta, ale už tomu přímo věří.

Zvláště když tuto jeho myšlenku podpoří propaganda a reklama převaděčských organizací, kterým se tyto investice mnohonásobně vyplatí. Imigrant ochotně otevírá skryté úkryty s penězi a platebními kartami, aby převaděčům v Turecku i jinde zaplatil požadovanou částku v hodnotě stovek až tisíců eur za osobu za dopravu do vytouženého Německa paní Merkelové.....

Tady vidím důvod, proč paní Merkelová musí jít. Musí odejít z pozice lídra Německa i z pozice lídra EU.

Pouze tím, že tam paní Merkelová stále je, tak "zvedá" statisíce a možná milióny zoufalých lidí ze Středního východu, kteří chtějí věřit v naději a posílá je coby imigranty do Evropy. Pouze tím, že tam paní Merkelová je, živí výnosnou propagandu převaděčských organizací, která uprchlíky na cestě udržuje a posílá je do Evropy, protože má z každého uprchlíka pohádkové téměř bezpracné zisky. Které mimochodem v konečném důsledku obohacují ekonomiku té země, kde převaděči své zisky realizují, zatímco spotřebitelé dávek a pomocí v nouzi - uprchlíci, tyto země opouštějí a míří do Evropy.


Proto musí paní Merkelová z předních postů zmizet. Aby se uprchlická krize utlumila, musí být nahrazena lidmi, kteří se od pozvání paní Merkeloví budou jednoznačně distancovat a kteří vstřícné zákony k imigrantům, zvláště těm ilegálním bez platných dokladů ze vstupních Pointů okamžitě příslušným způsobem zpřísní.

Toto opatření nebude stát ani Německo, ani celou EU v podstatě nic a ušetří Německu spousty miliard na okamžitém poklesu množství imigrantů.
A to už se týká i nás, českého státu i občanů našeho státu. Okamžitý odchod Merkelové nám ušetří mnoho problémů, vysílané policisty na pomoc s imigranty do Řecka , Makedonie i jinde, práci a náklady s uzaviráním české hranice a s kontrolami, možné hromadění imigrantů na něšem území, pokud by Německo uzavřelo své hranice atd atd.

Vzhledem k tomu, že paní Merkelová touto svou imigrantskou aférou významně ovlivnila dění v celé Evropské Unii a přes ni i přímo dění u nás, považuji, i když ji občané našeho státu nikdy nevolili, za legitimní, aby i občané našeho státu mohli chtít její odchod.

Autor: Radim Polášek | úterý 16.2.2016 9:40 | karma článku: 39.07 | přečteno: 1995x

Další články blogera

Radim Polášek

Velký hliníkový vodíkový humbuk.

Mnozí čtenáří sdělovacích prostředků v poslední době zaznamenali články o převratu ve vodíkové energetice nebo o tom, jak budou motory místo benzínem či elektřinou poháněné vodou a podobné "optimistické" články.

13.9.2017 v 8:35 | Karma článku: 24.09 | Přečteno: 693 | Diskuse

Radim Polášek

Bajky firemních personalistů a manažerů o údajném nedostatku lidí se bortí.

Nevím, co přesně přimělo paní Veroniku Němcovou napsat na iDNES tento článek "Ztráta času i peněz. Nikoho nám neposílejte, žádají firmy úřady práce."

24.8.2017 v 11:37 | Karma článku: 36.91 | Přečteno: 2395 | Diskuse

Radim Polášek

Je lepší být hloupý anebo mít čisté ruce?

Ponechejme na jiné diskuzi či na vyšetřování, jestli Babiš skutečně krátil daně či se dopustil jiných nepředložeností. Vezměme premisu, že Sobotka je o nějakém takovémto trestném činu přesvědčen.

3.5.2017 v 9:26 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Radim Polášek

Němečtí voliči ukázali, že umí samostatně myslet.

Pohroma, debakl, Německý masakr motorovou pilou, úspěšná AFD přímo odkrojila z těla německých stran obrovské kusy voličů......Tak zní titulky v německém mainstreamovém tisku.

5.9.2016 v 16:15 | Karma článku: 28.82 | Přečteno: 708 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Starý

Karty ve sněmovně jsou rozdány

Moje slova z předchozího blogu se naplňují. Jasná vládní koalice se v nové sněmovně nerýsuje. Kde jsou příčiny současného stavu a jak to celé nakonec dopadne?

24.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jaroslava Janderová

Nemravná privatizace 17. listopadu aneb kádrováci v akci

Musela jsem si nechat pár dní odstup, abych vydýchala rozčarování z průběhu oslav 17. listopadu. Opět se ukázalo, jak hlasití jsou u nás příznivci tzv. selektivní demokracie.

24.11.2017 v 14:30 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 329 | Diskuse

Roman Máca

Reakce na rozhovory s nominantem do čela bezpečnostního výboru Radkem Kotenem (SPD)

Pan poslanec Radek Koten (SPD) je podle mého názoru vysoce nekompetentní nedůvěryhodná nepravdy hovořící osoba a současně je i bezpečnostním rizikem. V článku předkládám argumenty vedoucí k tomuto závěru.

24.11.2017 v 13:55 | Karma článku: 17.29 | Přečteno: 776 | Diskuse

Jan Bartoň

ANO to dalo Fialovi „sežrat“

Nezvolení Petra Fialy do místopředsednické funkce není jenom demonstrace síly. Je to ocenění „konstruktivní role“, kterou ODS při sestavování orgánů sněmovny předvedla v Kalouskově bloku.

24.11.2017 v 13:43 | Karma článku: 29.66 | Přečteno: 1062 | Diskuse

Erik Steinn

Babiš konečně nabídl Fialovi akceptovatelnou nabídku k sňatku

ODS je v koutě, takovou nabídku nelze odmítnout!! Stát bude říti několik státních firem a agentur, jejichž ředitelem bude pan Babiš, pak už je jedno kdo bude předsedou vlády.

24.11.2017 v 11:32 | Karma článku: 9.89 | Přečteno: 1670 | Diskuse
Počet článků 82 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2241

Člověk vyčnívající a jedinečný tak akorát, kterého občas něco zaujme tak, že o tom napíšu.

A jakožto dlouhodobě nezaměstnaný projektant, technolog a vůbec obecně "člověk technický" , schopný a ochotný okamžitě nastoupit do práce, se ve svém věku 50+ směji údajnému nedostatku technických odborníků.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.